Fırsatlardan Haberin Olsun kapat

Fırsatlardan Haberiniz Olması İçin,

Fırsatlardan ve Özel Kampanyalardan haberiniz olması için hemen kayıt olun.

E-Mail
 

Üyeliksiz Online Alışveriş Merkezi Üyeliksiz Alışveriş

Sitemize üye olmadan, size özel fırsatlardan yararlanabilir ve geniş ödeme seçeneklerinden herhangi birini seçerek kolaylıkla alışveriş yapabilirsiniz.Sepetinizde Şuanda ( 0 ) Ürün Bulunmaktadır.E-Ticaret mevzuatı ve Finansman
Eklenme Tarihi : 06.05.2012 12:31:59
    
Yurtdışına e-ticaret yapmayı planlayan firmaları ilgilendiren mevzuata ilişkin bilgilere aşağıdaki bağlantılardan erişebilirsiniz.
E İHRACATIN VERGİLEMESİ
Ürün ve hizmetlerini Türkiye dışına sunaba kavuşan elektronik ticaret yapan kişi ya da kuruluşlarının ne tür vergisel yükümlülükleri-sorumlulukları ortaya çıkmaktadır? Normal ihracatçıdan farkları var mıdır? AB ülkelerine elektronik yoldan yapılan dijital ürün ihracatı diğer ülke uygulamalarından farklı mıdır? Bütün bunların yanı sıra elde edilen gelir açısından Türkiye ile ihracat yapılan ülke arasında akdedilen bir Çifte Vergilemeyi Önleme Anlaşmasının olup olmadığı da bu yükümlülük ya da sorumluluğu nasıl etkilemektedir? Bu çalışmada sözkonusu  sorunlar ele alınmaya çalışılacaktır.
GÜMRÜK MEVZUATI
-7.7.2009 tarih 27281 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan 5911 sayılı “Gümrük Kanunu İle Bazı Kanun Ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun”
-7.10.2009 tarihli 27369 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan “4458 Sayılı Gümrük Kanununun Bazı Maddelerinin Uygulanması Hakkında Karar” 10. Kısım
-28 Ocak 2010 tarih ve 27476 sayılı Resmi Gazeteki Gümrük Genel Tebliği (Posta ve Hızlı Kargo Taşımacılığı)
İHRACAT MEVZUATI
-12.07.2008 tarih 26934 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan “İhracat Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik” ile e-ticaret İhracat Yönetmeliğine eklenmiştir.
TİM
-TİM DIŞ TİCARET DANIŞMANLIK MERKEZİ
E-BİRLİK
-İHRACATÇI BİRLİKLERİ İHRACAT KAYIT VE ONAY İŞLEMLERİ
EMNİYET GENEL MÜD.
-E-Ticaret alanında karşılaşılan suç tipleri, metodları ve alınması gereken önlemler hakkında gerekli bilgilendirmelerin verilmesi, ve böylecebilişim suçları konusunda toplumsal farkındalığın artırılması  
TURK STANDARTLARI ENSTİTÜSÜ
-E-DÖNÜŞÜM TÜRKİYE 2006-2010 EYLEM PLANI NO:26 E-TİCARET GÜVENLİK ALTYAPISI
-BİLGİ TOPLUMU STRATEJİSİ EYLEM PLANI GERÇEKLEŞME DURUMLARI:
DEĞERLENDİRME TABLOSU
BANKALAR ARASI KART MERKEZİ
E-İMZA
- TUBITAK UEKAE
-Güvenli elektronik imza için nitelikli elektronik sertifika üretimi ve yönetimi: Nitelikli elektronik sertifikalar, belgeyi imzalayan kişinin kimliğini doğrulamak amaçlı kullanılırlar. Ayrıca bu sertifikalar elektronik verinin herhangi bir değişikliğe uğramadığını garanti etmek amaçlı kullalmaktadırlar.
-Niteliksiz genel kullanım amaçlı e-imza için elektronik sertifika üretimi, veritabanları, uygulamalar ve domain log-on sertifikları üretimi, e-mail koruma, SSL sunucu koruma ve VPN log-on amaçlı sertifikların üretimi, kod (program) imzalama amaçlı sertifika üretimi mecvuttur.
-Şirketlerin var olan bilgi sistemleri altyapısını e-imza uyumlu hale getirici yazılım kütüphaneleri sağlanmaltadır. (applet ve API gibi).
-Güvenli zaman damgalama hizmeti verilmektedir (Time Stamp Services). Güvenli zaman damgalama hizmeti, bir veri veya belgenin yaratılma ve değiştirilme tarihinin güvenli olarak zaman kaydı ile ilişkilendirilmesi işlemidir.
-Bilgi Güvenliği Eğitimleri, Bilgi Güvenliği Sızma Testleri, Bilgi Güvenliği Konfigürasyon Testleri, Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Danışmanlığı, COBIT Danışmanlığı, İş Sürekliği Danışmanlığı hizmeti verilmektedir.
-Güvenlik Duvarı uygulamaları mevcuttur
-Ortak Kriter Tesleri, Akıllı Kart Güvenlik Testleri yapılmaktadır.
- E-GÜVEN
-TURK TRUST
- E-Ticarette işlem güvenliği sağlanabilmesi amacıyla, sunucular için SSL sertifikası temin edilmektedir. E-imza ve zaman damgası alt  yapısı ve entegrasyon hizmetleri ARNICA - Elektronik İmza Yazılım Kütüphanesi ile sağlanmaktadır.  Ayrıca bilgi güvenliği ve elektronik ticaret konularında uygulama yazılımı geliştirme faaliyeti sürdürülmektedir. İlgili konularda danışmanlık ve eğitim faaliyetleri verilmektedir.
- Son kullanıcılara Elektronik İmza (NES) sağlanmaktadır. Ayrıca elektronik imza işlemlerini gerçekleştirebilmeleri amacıyla masaüstü uygulamaları temin edilmektedir.
- Yazılım ürünlerimiz ve hizmetlerimiz ile ilgili broşürler ve ayrıntılı bilgi. E-imza ile ilgili her türlü kanun yönetmelik v.s.
- E-TUĞRA
- E-İmza
- SSL Güvenli Web Sunucu Sertifikaları
- Kod İmzalama Sertifikası
- Zaman Damgası Uygulamaları

 

 

 

   Netinternet Haber| Haberl...

  Yeni Ticaret Kanunu’ndan ...

  Türkiye'de e-Ticaret Mevz...

  E-Ticaret mevzuatı ve Fin...

  Türkiye'de e-Ticaretin Ta...


 
HAKKIMIZDA
 
ÖDEME BİLDİRİMİ
 
SİPARİŞ TAKİP
 
SIKÇA SORULAN SORULAR
GİZLİLİK VE KULLANIM ŞARTLARI
GARANTİ VE İADE ŞARTLARI
 
İLETİŞİM